KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

now that we are older
i remember youth

 

Megosztás
 

 Devon + Adrian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Devon Delavega


Devon Delavega

patient

▲▼ Születési idő :

1978. Nov. 04.

▲▼ Kor :

45

▲▼ Párkapcsolat :

nincs

▲▼ Tartózkodási hely :

Walsh...


Devon + Adrian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Devon + Adrian   Devon + Adrian EmptyKedd Aug. 23, 2016 10:01 pm


To: Mr. Walsh

Soha! De tényleg, soha ne add fel! Mert ha megteszed, nem leszel más, mint árnyéka önmagadnak. Eladod tested és lelked, egy olyan ár ért, amit nem vagy képes megfizetni. Többé nem kelsz fel a sárból. A mocsok rád telepszik és mélyen magához húz. Leránt a pokol sötétjébe. Mert nem a tűztől félünk, hanem a magánytól. Attól a pillanattól, amikor már nincs semmink és a lelkünk egy fekete lyuk mélyén egyedül marad. Ezért mondom neked, nem szabad feladni… Ha a remény elhagy, tényleg nem lesz semmid.
Unottan ülök a földön. Bámulom a helyiség egyetlen mozzanatnyi pontját, és a kilátástalanságról kezdek szólni. Sherlock és Watson sem oldhat meg minden ügyet. Van, ami örökké homály mögé rejtőzik. Legalábbis… így kellene lennie. De, és most talán hála az égnek, vagy épp önnön makacsságának, Adrian nem adta fel. Olyannyira, hogy teljesen nevetséges módon felborította a könyvtár polcait. Komornak, vagy legalábbis dorgálóan komolynak kellene lennem, ám önkénytelenül is eszembe jut a Múmia című film Eve-je, aki éppen így járt az első rész elején. Érdekes egy bemutató volt róla, és most… lássunk oda! Ez, az egykoron hírhedt és rettegett eleveneket boncolgató doktor nem mást, mint egy óriási nagy gyermek. Tipikus bohókás Adrian. A kor sokat változtatott rajta, és a drágalátos apuci halála is. Félek, hogy ha találunk valamit, annak nem fogunk örülni. Mr. Walsh félelmetes egy alak volt.
A beszélgetés meggyőző volt. Mindig is tudta, hogy bánjon a szavakkal és bevallom, kiváltképp megkedveltem a múltunk ellenére. Az Igazgató szerethető lett. Bleh! Még belegondolni is hajmeresztő. Különösen egy ilyen helyen. Vagy, egyszerűen elpuhult. Minden esetre, komolyságomat és melankolikus unottságomat is elvesztettem, amikor szerény kisfiú stílusban kiutasította a könyvtárost. Ekkor vesztettem el az önkontrolt. Hangosan felnevettem. Olyan jóízűen, boldogan és mindennemű visszafogottság nélkül, hogy a terem falai beleremegtek. A visszhangzó, hatalmas helyiséget már így is megrázta egy nagy csatt, most meg én nevetek. Kintről minden bizonnyal ijesztőbb nem is lehetne a helyzet, és mindenki messziről elkerüli a helyet. Nem hiába. A Walsh Elmegyógyintézetben a sikolyok és fájdalmak megszokott mindennapjai közt egy jóízű, boldog – még csak nem is ördögi – nevetés maga a kísértethistória… és vágyálom.
Mindet tovább fokozta a férfi viselkedése. Hasamat fogva dőltem el, és egyben feküdtem a földre, miközben a szűnni nem akaró hahotázást igyekeztem visszafojtani. Végül, könnyem kicsordulásával karöltve sikerült feltápászkodnom és odamennem a két kilógó lábhoz, mely Sherlock-ból marad a polcok alatt. Megragadtam a bokájánál fogva és addig húztam, mígnem kijött teljesen. „Doki! Látom a fejét!”
- Na, hadd halljam mégis mi lett ennyire fontos! – ülök le alfelemre, mihelyt biztonságban tudhatom magunkat. Megveregetem poros hátát és érdeklődve fordulok kezei felé. Valóban érdekel, mit szorongathat az ujjai között. Ezúttal, meglehet, tényleg valami értékesről van szó és nem cikis fotókkal teli albumot talált a betegeiről készülve. Nem akarok rózsaszín tütüben pózoló szőrös pasikat nézegetni.
- Legalább a pincébe vezet a nyomod? – viccelődtem vele. Felhúzott lábakkal, enyhe terpeszben ültem, miközben alkarjaimmal a térdeimen támaszkodtam.

Đ music Đ
Đ note Đ legközelebb jövő héten írok újra
Đ words Đ 475


Vissza az elejére Go down
Adrian Walsh


Adrian Walsh

scientist

▲▼ Születési idő :

1968. Oct. 31.

▲▼ Kor :

55

▲▼ Párkapcsolat :

☣ none ☣

▲▼ Tartózkodási hely :

☣ maybe in the madhouse ☣

▲▼ Hobbi :

☣ crazy things to do ☣


Devon + Adrian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Devon + Adrian   Devon + Adrian EmptySzer. Júl. 13, 2016 1:38 pm


Devon + Adrian
☣ 443 ☣ Psychological Recovery ☣ note ☣

Lassan gördül ki az állomásról a vasparipa. Hangos füttyszóval jelzi indulását. A kerekeket összekötő vasrúd mozgásba lendül. A kerekek megindulnak előrefelé. A kalauz és az őt kísérő bajkeverő a személykocsin várakoznak az úti céljuk elérésére. A vonat nagy sebességgel száguld végig az időközben megpókhálósodott, bizonytalan és rozsda fogott sínpáron. Zakatol a gőzös egyenest az ismeretlen felé. A szállítmányt ellenőrző fekete hajú férfi lelkesen tér vissza az utas kabinba. Midőn telnek a hosszas órák, úgy fogy a lelkesedése a kalandoroknak. Mintha, attól félnének a megkopott út egyszeriben véget ér.
Heves lelkesedéssel kapkodtam le a könyveket. Némelyiket kinyitottam, de amint megbizonyosodtam annak értéktelenségéről, egyszeriben magam mögé dobtam. Nem érem be egyébbel, csak a kulccsal, ami tovább vezet utunkon. Az engem hajtó erő szép lassan elfolyt.
- Nem vagyok benne biztos, hogy lesz bármi érdekes a hamvasztó kongó ürességében, homokkal teli üvegcsék és pókhálók fedte sötét, hideg folyosókban. – miként a pincéről beszélgettünk, kirázott a hideg. Belegondolni is rémes volt, mi várhat odalent. Félek? Meglehet. Igazából, semmi ijesztőre nem számítok. Tudom, hogy minek kellene ott lennie, mégis kellemetlen érzés fog el, ahogy az elhagyatott hullaházra gondolok. Elvégre, mégis csak a pincéről van szó.
- Ha van is valamiféle nyom odalent, csak akkor találjuk meg, ha van, ami odavezet. Vaktában nem lövöldözhetsz! Minden kísértetházban és rejtélyben az igazság feltárása egy nyommal kezdődik. Ezt keressük. – folytattam az értekezést, majd a munkát. Valóban órák hosszat keresgéltünk. Mind hiába. Fülemet megüti Devon panaszos hangneme. Ő már feladta. Én nem fogom!
Azzal a mozdulattal úgy rántottam ki az egyik beragadt lexikont, hogy a polc elvesztette egyensúlyát és velem ellentétes irányban hanyatt dőlt. Neki borulva a másik sornak az is eldőlt, és így sorra az összes többi. A könyvtárat felügyelő nő megijedt a hirtelen hangzavartól és a végső puffanástól, mely majdnem agyonnyomta. Elszégyelltem magam.
- Menjen ki, kérem! Ürítse ki a helyiséget. – utasítottam szerény kisfiú stílusban. Végül, csak mi ketten maradtunk. Sherlock és Watson. Most már elmondható, hogy a könyvtár hetven százaléka a földön hever. Bűnösen sétáltam végig a ledőlt és az épen maradt polcok közti főfolyosón. Néhány kósza papírlap még csak most szállingózik lefelé, mint valami könnyed papírlap. Megállok, és szemem követi az egyiket. Elúszik a levegőben a romba dőlt oldal mellé, majd vissza a másik oszlophoz, végül a lábaim előtt ér szőnyeget. Egy régi, megsárgult újságcikk. A tetejében vastag betűkkel nyomtatott cím: „Újra megnyitotta kapuit a Walsh…” A többi elkopott.
Újra? Sosem zárt be! Vagy talán… Heves kutatásba kezdtem, próbáltam bemászni két fekvő polc közé, nem sok sikerrel. Még a fejemet is beütöttem. Akartam. Egyenesen a régi újságcikkekig, mindent! A nem kellő darabokat félre dobáltam, így terítve be velük a légteret.
- Találtam valamit! – kiáltottam társamnak, miközben beszorultam a fatárolók alá.

Vissza az elejére Go down
Devon Delavega


Devon Delavega

patient

▲▼ Születési idő :

1978. Nov. 04.

▲▼ Kor :

45

▲▼ Párkapcsolat :

nincs

▲▼ Tartózkodási hely :

Walsh...


Devon + Adrian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Devon + Adrian   Devon + Adrian EmptyPént. Okt. 23, 2015 7:18 pm


To: Mr. Walsh

Walsh. Egy név, melyet sokan viseltek és mind hozzátettek egy lapáttal eme család hírnevének öregbítésére. Akárcsak az Addams family. Különös, hogy volt idő amikor legszívesebben megöltem volna ezt a férfit. De most! Most jó cimborákként egy újabb őrültségbe vágunk bele. Éreztem a zsigereimben, hogy Adrian keresett fel és ezúttal sem maradnak el az elmegyógyintézethez méltó őrültségek. Épp ellenkezőleg, egy őrült nagy épp csak most veszi kezdetét. Legalábbis, van egy efféle sejtésem, így, hogy végignézek rajta. A híresen zseniális magánnyomozónak öltözve hívott a könyvtárba, és sajátos stílusát hozzáadva a különc karakterhez hívott meg kutatására. Az esetünkben már szokatlannak nem nevezhető köszöntést követően utána megyek. Miként elhaladunk egyik polcsor után a másik mellett is, néhol oldalra pillantok. Alig van egy-két teremtett lélek errefelé. Úgy tűnik, Adrian egy kevésbé forgalmas időszakot választott a játékához.
Miként megfordulva rám szegezi mutatóujját - nem is ez lep meg igazán, sokkal inkább a szavai – egy pillanatra megállok a könyvtár főfolyosóján. Még sosem járt a pincében? Nocsak! Azt hinné az ember, hogy nála jobban senki sem ismeri ezt a sokak számára a valóságos rémálmot jelentő helyet. Utána sietek, hogy beérjem az időközben előre haladt igazgatót.
- Te még nem voltál a pincében?! Ezt most, ugye, csak valami rossz viccnek szántad!? Fogalmam sem volt róla, hogy létezik ennek a létesítménynek olyan része, amelyben nem jártál. – hitetlenkedtem egy keveset, majd csendben maradtam, mihelyt megpillantottam az arcát. Rám nézett, majdan kiadta az instrukciókat. Apjára célozhatott a professzor alatt, legalábbis erre tudtam következtetni, mégis felkúszott az egyik szemöldököm.
- Bevallom neked hősiesen, valóban a pince lehet a legrémisztőbb helyisége az elmegyógyintézetnek. De, ha ennyire keresel valami rejtette alkotást, miért nem mentél még oda le? A helyedben ott kezdtem volna ezt az egészet, nem pedig itt. – magyaráztam, miközben kék íriszeim sorról sorra járták a könyv gerincekre vésett betűket. Hosszú percek teltek el, és ha akadt is valami, ami felkeltette az érdeklődésemet, sosem volt benne semmi azután, hogy belelapoztam. Végül a percek órákká alakultak, én pedig egyre jobban meguntam a dolgot. A földön ücsörögtem közel a Gyűrűk Ura trilógiát átölelő böngészés után. Körülöttem rengeteg könyv hevert. Némelyik szétdobálva, egy-kettő kinyílva a becsapódástól. Mások egymás hátára feküdve képeztek könyvoszlopokat. Lábaim terpeszben nyújtottam ki. Hátamat a polcnak vetettem, fejemet neki támasztottam. Egyedül Walsh álldogált pár méterrel odébb, és le-le hajigált irományokat a helyükről. Ez már legalább az ötödik könyvespolc, amit megfoszt rendezettségétől. Noha, egy jó darabon én is segítettem neki.
- Azt hiszem éppen itt az ideje feladni. Nincs itt semmi, Adrian. – mondom unottan, amikor szemem a fal és a padló találkozásának ívén szalad végig – Te sem láthatsz mindent, Sherlock. – teszem hozzá, miközben arra várok, hogy elengedjen utamra. Eddig minden érdeklődő pillantást elhessegetett. Engem miért nem tud? Lássuk be, semmi értelmeset nem leltünk ez idáig, és ha valóban az apja után nyomozunk, akkor ide ez a duó kevés lesz. Túl agyas volt az öreg. De, Adrian, ő őrültebb.

Đ music Đ
Đ note Đ
Đ words Đ 472


Vissza az elejére Go down
Adrian Walsh


Adrian Walsh

scientist

▲▼ Születési idő :

1968. Oct. 31.

▲▼ Kor :

55

▲▼ Párkapcsolat :

☣ none ☣

▲▼ Tartózkodási hely :

☣ maybe in the madhouse ☣

▲▼ Hobbi :

☣ crazy things to do ☣


Devon + Adrian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Devon + Adrian   Devon + Adrian EmptyPént. Okt. 23, 2015 5:36 pm


Devon + Adrian
☣ 451 ☣ Psychological Recovery ☣ note ☣

Nagy a sürgés, forgás az állomáson. A helyreállítási munkálatok mellett folyamatosan ügyelniük kell egy szerelvényre. A mozdony rajtra kész. Nem visz sok mindent. Elől egy személy- azt követően pedig egy étkezőkocsi áll. Leghátul két tehervagon, melyeket lovak szállítására is használnak. Ám ezúttal dobozokkal, ládákkal van megpakolva. Különleges célja van. Eme csodálatos példány a teher- és express mozdonyok ötvözete, hogy gyorsan közlekedhessen nagy teher mellett is. A kevés utánfutó mellett a különleges összetétele adja súlyát, hogy tartósabb legyen zord körülmények között is. Vezetője egy régi veterán, akit őrült mániája és merészségéért bocsájtott el még a korábbi főnök. Ő kapta a nemes feladatot, hogy a különleges küldetésen segítse a két bátor vakmerőt. A kalauz türelmetlenül várakozik a peronon. Utastársát várja, mégpedig a korábban üldözött bajkeverő személyében. Hőseinknek különösen veszélyes utakra visz sorsa. A legfurcsább páros legelképesztőbb kalandja veszi kezdetét. Ha végre megérkezik az a lókötő.
Barna szemem ide-oda cikázik a sorok között. Nem figyelek a betűkre, melyek szavakat formálva mondatokká válnak és valamiféle hablatyot alkotnak. A leglényegesebb dolgokat leszűrni belőle nem éppen a legegyszerűbb, de lássuk be, nekem ennél jóval másabb dolgokkal kell foglalkoznom. Például azzal, amiért itt vagyok. Mélán ásítottam egyet. Cuppogtam ajkaimmal, majd megnyalva azt lapoztam egyet. Mélázásomat egy torok köszörülés zavarta meg, mire unottan megjegyzést tettem.
- Strepsils! – szavaimra gunyorosság volt a válasz. Komoran hajtottam be egy gyors ujjmozdulattal az újság egyik felső szélét, hogy rá pillanthassak a hang tulajdonosára. Arcomon a teljes komolyság tükröződött vissza miként feleltem rögvest kettő darab kérdésére – Tulajdonképpen igen. – mondom, majd az újságot félbehajtva az asztalra dobom.
- Volna egy új ügyünk Watson. Ebben kérem a segítségét. – állok fel a székből és indulok el a könyvtár belsőbb része felé, majdan visszafordulva rámutatok társaságomra – Még valami! Még sosem jártam a pincében. – egészítettem ki korábbi szavaimat. Sosem lennék képes bevallani, különösen másnak nem, hogy félek lemenni oda egyedül. Csak remélni tudom, apám nem oda rejtette titkát, mert ha igen, nem dorgálna nekem lemenni oda. Sétánk közben megejtette egy köszönést, melyet rövidre fogtam egy egyszerű „helló”-val. Pár sorral odébb sarkon fordultam kilencven fokban és a könyvek katonás rendje között nézelődni kezdtem.
- Frankenstein professzor művét keresd! Esetleg a naplóját, ha megtalálod. Valamit, ami nyomra vezethet minket. Elgondolva jutottam rá, hogy elég keveset tudok erről a helyről. Alig többet, mint a kint ólálkodó kíváncsiskodó fülek. Éppen ezért kutatni kezdtem. Az előző igazgató sokkal többet tudott és amin dolgozott, valamiféle nagyon művön, elrejtette. Tudni akarom mi az. – biztos vagyok benne, apám hagyott nekem útmutatót hozzá. Egyfajta rejtett kódexet ahhoz a titkos kamrához…
Az állomáson várakozva a kalauz végül megpillantja útitársát. Amint elrendezik a papírmunkát fel is szállhatnak a rájuk várakozó vonatra, mely élelemmel és fegyverekkel is egyaránt meg van rakodva. Minden eshetőségre fel kell készüljenek kalandoraink. Még az átkokra is.

Vissza az elejére Go down
Devon Delavega


Devon Delavega

patient

▲▼ Születési idő :

1978. Nov. 04.

▲▼ Kor :

45

▲▼ Párkapcsolat :

nincs

▲▼ Tartózkodási hely :

Walsh...


Devon + Adrian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Devon + Adrian   Devon + Adrian EmptySzomb. Jún. 20, 2015 12:15 pm


To: Mr. Walsh

Az utóbbi napok után fel sem fogtam igazán, hogy mennyire hiányzott a szokásos, egyszerű hétköznap. A régi, megszokott rutin. Mikor tudom mire számítsak. Előre eltervezhetem mit fogok csinálni a délutáni pihenő idő alatt vagy számolhatok azzal, kell-e vizsgálatra mennem. Tele vagyok szabadidővel. Lazítás, pihenés, némi szokásos edzés és ennyi. Rám fér azok után, hogy mit leműveltünk az igazgatóval a második emeleti folyosókon. Egy nagyon laza ebéd utáni pihenést követően elhagyva szobámat úgy döntöttem, hogy kinézek a napsütötte udvarra. Remélve, ezúttal tényleg egyedül leszek egész idő alatt. Másfél órás béke után kezdtem elfogadni, újra itt a régi kerékvágás. Eme képzetem teljesen lerombolódott, amikor visszaérve szobámba kék szemeim azonnal kiszúrták az ágyon hagyott papírdarabot. Odasétáltam, kezembe vettem és a 'könyvtár' feliratot követően tisztába kerültem a jelentésével. Azzal, ki írta és minden bizonnyal mi célból. Mély levegőt véve nagyot sóhajtottam. Hát, sosem kapom vissza a nyugodt napjaimat. Valamiféle forduló pontot vehetett, amikor az udvaron beszélgetésbe elegyedtem és megvédtem Adrian Walsh igazgatóurat. Azóta egyre furcsább és egyre... izgalmasabb dolgok történnek velem. A legérdekesebb az egészben, hogy szívesen töltöm a szabadidőmet ezzel a férfival. Őrült, vicces és mióta magán viseli az igazgató jelzőt azóta jó fej. Húsz éve még rettegtem volna tőle, ha maradt volna bennem félelem. De most. A legkevésbé sem ijesztő számomra. Azt hiszem kezd valamiféle haverommá, cimborámmá válni. Ez pedig nagyon bizarr. Már csak ha arra gondolok is, hogy ezzel mekkora árulója és korcsa lehetek a pácienseknek. Nemhogy jóba vagyok az egyik tudóssal, de ő egyenesen az igazgató is! Valami baj van a fejemmel.
Összegyűrve egészen kicsire, gyógyszerméretűre a papírdarabot a számba vettem és lenyeltem. A legegyszerűbb módja, ha az ember el akarja tűntetni a bizonyítékot. Mondjuk méreg esetén nem biztos, hogy bevállaltam volna ezt a fajta módját az eltussolásnak, de nem lehetünk válogatósak. Kiléptem a szobám ajtaján és elindultam a folyosókon. Végig sétáltam rajta, le a lépcsőkön és a földszinten található hatalmas könyvtár felé vettem az irányt. Befordultam a sarkon, megálltam az ajtó előtt és itt egyetlen másodperc erejéig elgondolkoztam azon; mégis mi a csudát szeretne tőlem már megint? Érdekes, hogy egyetlen pillanatra sem fordult meg a fejembe, hogy ne jöjjek el. Annyira természetesnek hatott, hogy eljöjjek és találkozzak vele, mintha egyenesen vizsgálatra mentem volna. Kizárt opció a felültetem. Tenyerem az ajtóra helyezve nyitottam ki. Biccentettem a felügyelőnek, majd tovább sétáltam. Nem volt nehéz feladat az újság mögé bújt, igen érdekes ruhákat viselő férfit megtalálni az asztaloknál. Egyenest elé léptem a bútordarab túloldalán és megköszörülve torkom jeleztem, itt vagyok.
- Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Mi van rajtad Sherlock? Új ügyre bukkantál vagy mi? Félsz lemenni egyedül a pincébe? - szegeztem neki néhány kérdést a köszönést megelőzően. Persze csak viccelődtem vele. Kétlem, hogy van olyan része az intézménynek, ahová akár egy kicsit is félne elmenni, pont ő. Eztán kezet nyújtottam az asztal felett és a gyakran elmaradó köszönést bepótoltam - Szia! - nem tudom pontosan hányadán állunk. Tegezzem vagy magázzam? De, szerintem a legésszerűbb magyarázat erre a kérdésre az, ha mindenki más előtt közönyösen viselkedünk magázódással, míg négyszemközt cimborák módjára tegeződhetünk. Igen. Valami ilyesmi a mi kapcsolatunk. Ezzel leírható. Felszínesen. Végig nézve Adrian-en egyre kíváncsibb leszek. Noha tudom, hamarosan megkapom a kielégítő magyarázatot.

Đ music Đ
Đ note Đ
Đ words Đ 522


Vissza az elejére Go down
Adrian Walsh


Adrian Walsh

scientist

▲▼ Születési idő :

1968. Oct. 31.

▲▼ Kor :

55

▲▼ Párkapcsolat :

☣ none ☣

▲▼ Tartózkodási hely :

☣ maybe in the madhouse ☣

▲▼ Hobbi :

☣ crazy things to do ☣


Devon + Adrian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Devon + Adrian   Devon + Adrian EmptySzer. Jún. 03, 2015 8:38 pm


Devon + Adrian
☣ 495 ☣ Psychological Recovery ☣ kezdőnek megteszi ☣

Nem is értem miért állok még mindig szóba vele. Egyáltalán nem érdemli meg ez a kis tolvaj, hogy értékes figyelmemet és időmet rá szenteljem. Valahogy mégis szórakoztatónak találom társaságát. Volt olyan merész, hogy legutóbbi kiborulásom megspékelje egy kis macska-egér játékkal. Ugyan egy cseppet sem örülök neki, hogy az állomáson történt balesethez még az expressemet is fel kellett áldoznom, de istenemre mondom, élveztem! Soha, egyetlen másodpercre vagy a pillanat töredékének idejére sem gondoltam, hogy ilyen élvezet akár egyetlen beteggel is együtt tölteni némi időt. Persze, régi motiváltságomhoz egyáltalán nem illett volna ez a fajta lazaság és stílus. Ez sokkal inkább igazgatói posztommal járó fenekes felfordulásom eredménye. Most is tartanak tőlem, erre igen komoly adtam legutóbbi ámokfutásomkor, de ez még sem a "rettegett Adrian Walsh doktor" időszaka. Talán ezért is hagytam el a doktorátusi jelzőt a nevem mellől. Az a fekete hajú csirkefogó egyazon napon elérte nálam, hogy őrült pszichopata énem és viccesen bolond oldalamat is megmutassam. Alkalmazottaim minden bizonnyal egyiknek sem örültek túlzottan, de magas rangomnak köszönhetően eltudtam csillapítani a hangos beszédet e téma terén. Felháborodva, még ha győztesen is, hagytam ott a farkast megfogadva magamban, többet a közelembe nem jöhet. Fogadalmam persze mit sem ér. Határozottan kijelenthetem, kedvelem azt a férfit és magán viselheti a kedvenc beteg státuszt. Elvégre, ő a legöregebb is. A tényt azonban nem hagyhatom figyelmen kívül. Dolgozóimnak feltűnnek ezek a kilengések és egyikünknek sem tenne jót ha túl sok időt töltenénk egymás társaságában. Épp ezért álcát magamra öltve a vasútállomást kiürítve útnak indultam. Kabátzsebembe egy apró cetlit rejtve teljesen átlagos körútra indultam az intézetben. Hátul összefogtam kezeimet és elégedtet mosollyal arcomon végig sétáltam az összes emeleten a földszinttől az ötödikig. A magánzárkák közt is van egy-két érdekesebb beteg, de egyik sem olyan figyelemre méltó, mint a valódi célom elérése. Menetközben beosontam Devon szobájába és az egyetlen szót tartalmazó papírdarabot egyenesen a párnájára tettem. A szó jelöli a helyet. Megtalálnia nem lesz nehéz. Különösen neki, így teljes nyugalomban sétálhattam vissza az irodámba. Nem hívhattam ide. Sőt! Magamnak is álruhába kell bújnom! Szokásos öltöny viseletemet lecseréltem valami egészen impozánsra, remélve a feltűnés elkerülését. Az aznapi újságot hónom alá kapva feltéve a fejfedőt fejemre elindultam az ajtó irányába. Kezem nyúlt volna a kilincsért, amikor valaki benyitott. Ajtóm takarásába húzódtam és míg az orvosi köpenyt viselő férfi egészen a szoba közepéig sétált és kiosontam a folyosóra. A leghalkabbra és legnyújtottabbra igyekeztem venni lépteimet. Mielőbb a legkevesebb feltűnéssel el kell jutnom a könyvtárba. A feladat nem bizonyult a legegyszerűbbnek. Minek lehetne ezt nevetni? A saját intézményemben kell lopakodnom. Mintha Sherlock Holmes lennék. Kész őrület. Végül sikeresen megérkeztem a csendes, nagyterembe melyben könyvek százait lehetett megtalálni. Nem csak a betegek miatt, hanem miattunk is. Egyszerű, hétköznapi könyvek tömkelege is megtalálható az alig néhány elérhető tudományos tartalmú cikken kívül. Miért? Mert tudni kell a sorok között olvasni és valamivel alkalomadtán nekem is el kell foglalnom magam. Valahol beljebb kerestem egy üres asztalt. Leültem mögé, kinyitottam az újságot és mögé bújva kényelembe helyezve lábaimat várakozni kezdtem. Merre vagy báránykám?

Vissza az elejére Go down
Promise Cipriano


Promise Cipriano

patient

▲▼ Születési idő :

1996. Jun. 20.

▲▼ Kor :

27

▲▼ Párkapcsolat :

❝IDK❞

▲▼ Tartózkodási hely :

❝UNKNOWN❞

▲▼ Hobbi :

❝ESCAPING❞


Devon + Adrian Empty
TémanyitásTárgy: Devon + Adrian   Devon + Adrian EmptySzer. Május 20, 2015 2:44 pm

***


A hozzászólást Promise Cipriano összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 07, 2017 6:51 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Devon + Adrian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Devon + Adrian   Devon + Adrian Empty

Vissza az elejére Go down
 

Devon + Adrian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Adrian & Devon
» Devon & Adrian then Promise
» Adrian Walsh
» DD, avagy a 'senki sem becézhet Devon'

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Földszint :: könyvtár-